Najúžasnejšia osoba na svete

0
(0)

Dnes som dostala novú noticku od Univerza a tá ma donútila zamyslieť sa… Perfektne popisuje totiž ľudskú mentalitu.

Takže ju dávam k lepšiemu a sami povedzte, čo si z toho vyberáte:

Čo keby najúžasnejšia osoba na svete nevedela, že je najúžasnejšou osobou na svete, kvôli pár sebaspochybneniam, pár obavám alebo občasnému pocitu nepatričnosti. Alebo preto, že si akosi myslia, že sláva, bohatstvo alebo popularita zavážia. Alebo jednoducho len preto, že si neuvedomujú dopad, aký majú na iných.

Bola by to škoda, nie? Skutočný výsmech. A, samozrejme, keby sme im to povedali, nič tým nedosiahneme, pretože by nám neuverili. Nikdy. Boli by príliš skromní na to, aby to akceptovali. Príliš naivní na to, aby to videli. A, nuž… príliš úžasní na to, aby si mysleli, že to zaváži.

Pripomína mi to moju niekdajšiu lekciu. Stále som v sebe neobjavovala istú vlastnosť, hoci anjeli mi tvrdili, že som stelesnením tejto vlastnosti. A potom som raz v ktorejsi taoistickej knižke objavila vysvetlenie, že keď niečoho máme hodne, považujeme to za „normál“ a myslíme si, že toho nemáme dosť. Jednoducho preto, že naša vnútorná latka je vyššie a napr. „múdry“ meriame metrom „múdrejší od nás“… 🙂 Ako som čítala noticku, nejako sa to znova rozrezonovalo. 🙂

Aký užitočný bol tento článok?

Kliknite na patričnú hviezdičku!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *